50% пошукових запитів не призводять до переходів

Згідно з підрахунками Ренда Фішкина, половина пошукових запитів в Google не призводять до кліків за посиланнями.

Причина цього – розвиток функції zero-click, завдяки якій користувач може отримати відповідь на своє питання безпосередньо на сторінці пошукової системи, не переходячи на сторонні сайти. Відсоток “безклікових” пошукових запитів поступово зростав протягом останніх років і до середини 2019 року досяг 50%.

Це відбулося в основному через зростання використання мобільних пристроїв для доступу в Інтернет. Зараз вже більше половини всіх запитів здійснюються через мобільні пристрої. Користуючись ними, багатьом некомфортно переходити за посиланнями, і їм досить відповіді, яка з’являється на самій сторінці пошуковика. У період з 2016 по 2019 року частка zero-click запитів через мобільні пристрої зросла з 55% до 62% при значному збільшенні кількості таких запитів.

При цьому в пошукових запитах, що здійснюються через ПК, зрушення не так помітні. Відсоток zero-click запитів зазнав незначних змін (31,85% в січні 2016 року і 33,7% в червні 2019 року).

Багато хто незадоволений цією тенденцією і вважають, що Google таким чином тягне ковдру на себе і обмежує можливості просування сайтів в Інтернеті. Але якщо розглядати те, що відбувається з точки зору доменних імен, то, на думку експертів, це означає зростання цінності доменів з одного слова, що запам’ятовуються. Перш за все це однослівні домени в зоні .COM.

Справа в тому, що користувачі часто не пам’ятають доменне ім’я потрібного їм сайту навіть якщо вони точно знають, який сайт хочуть відвідати. Для отримання потрібного посилання вони користуються пошуком. І ця особливість поведінки користувачів дає певні можливості для просування і іншим сайтам схожої тематики. У разі зниження ролі пошуку перевагу отримують яскраві доменні імена, що запам’ятовуються, які не потрібно гуглити.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*