Аргентина відкриє реєстрацію доменів другого рівня

Наслідуючи приклад Великобританії і Австралії, Аргентина прийняла рішення зробити доступною реєстрацію доменів другого рівня в своїй національній зоні .AR. До цього можна було зареєструвати тільки домени третього рівня з розширеннями .com.ar, net.ar і деякими іншими.

Але процес запуску буде відрізнятися від попередників. По-перше, у власників доменів третього рівня є лише півтора місяці для того, щоб подати заяву на реєстрацію аналогічного домену другого рівня. Після 9 листопада такої можливості вже не буде. Можна порівняти з зоною .UK, де власникам доменів третього рівня дали на це цілих п’ять років.

Також в разі подачі заявки на один і той же домен декількома претендентами (наприклад власники доменів example.com.ar і example.net.ar претендують на домен example.ar) власник домену другого рівня буде визначатися не на аукціоні, а випадковим чином – через лотерею. Це перший випадок використання лотереї в доменній сфері з 2012 року, коли ICANN таким чином визначала пріоритет розгляду заявок на нові gTLD.

Загальнодоступна реєстрація доменів в зоні .AR стартує 23 лютого 2020 року. Їй передуватимуть етапи пріоритетної реєстрації.

У доменній зоні .AR близько півмільйона доменів, і в останні роки вона практично не росте. Цікаво буде подивитися, чи зможе реєстрація доменів другого рівня дати зоні новий поштовх до розвитку.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*