Чому цінні домени йдуть в дроп?

Буває, що власники цінних доменів з хорошими показниками не продовжують їх реєстрацію. Чому це відбувається?

Найбільш поширені причини назвав доменний інвестор Елліот Сільвер, якому не раз вдавалося викуповувати прострочені домени у власників до того, як вони будуть виставлені на аукціон.

1. Неактуальні або невірні контактні дані (адреса електронної пошти, телефон і т.д.) Власник домену просто не отримує нагадування про те, що термін реєстрації його домену закінчується. Якщо невірні також і контактні дані Whois, то бажаючі придбати домен до його відходу на аукціон теж не можуть зв’язатися з власником.

2. Смерть власника домену. Іноді домен не продовжується через трагічну причину. Його родичі можуть не знати про те, що на його ім’я зареєстровані доменні імена або не цікавитися цим.

3. Продаж компанії. При придбанні однієї компанії іншою часто не приділяють увагу доменам, якими володіла та компанія, яку придбали.

4. Банкрутство. У цьому випадку компанія не може оплачувати витрати або просто дає доменам піти в дроп.

5. Закриття компанії. Власники компанії часто не розглядають домени як цінні активи, і тому перестають продовжувати їх реєстрацію.

6. Судові розгляди. У деяких випадках на час розслідування може бути накладена заборона на продовження терміну реєстрації домену, або на діяльність людини, яка відповідала за домен компанії.

7. Співробітник, який відповідав за домени, звільнився сам або був звільнений. Досить поширена причина. Керівництво компанії може взагалі не мати доступу до управління доменом і не отримати його навіть перед звільненням співробітника.

8. Ігнорування повідомлень про закінчення терміну реєстрації. Власники домену можуть їх отримувати, але ігнорувати, думаючи, що це звичайний спам.

9. Не вважають за потрібне продовжувати реєстрацію. Звучить безглуздо, але це так. У багатьох реєстраторів ви не втратите домену відразу після закінчення терміну реєстрації. Після закінчення реєстрації домену може бути навіть не один, а кілька проміжних етапів (Redemption periods), протягом яких ви ще можете оплатити домен. Вони можуть тривати досить довго, що дає привід подумати, що продовжувати реєстрацію взагалі не обов’язково.

10. Домен більше не потрібен. У більшості компаній немає фахівця, що розбирається в продажу доменних імен. А інші співробітники часто не мають ніякої мотивації (в тому числі, матеріальної) для того, щоб зайнятися цим питанням. Як наслідок, навіть дуже хороші домени часто не продаються, а відправляються в дроп.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*