ICANN дозволила підвищувати ціни на домени .com – вони можуть подорожчати з 2020 року

Корпорація з управління доменними іменами і IP-адресами (ICANN) домовилася про підписання нового контракту з компанією VeriSign. Це єдиний розпорядник доменів .com, яких у світі налічується понад 144 млн.

Згідно з умовами договору, оператор зможе підняти оптову вартість продажу доменів на 70% (від нинішньої ціни) в найближчі 10 років, прогнозує Namecheap. Ось який план підвищень – складається з шестирічних циклів – схвалила ICANN:

  • з 2020 по 2023 – дозволено щорічне підвищення на 7%;
  • з 2024 по 2025 – ціни заморозять;
  • з 2026 по 2029 – знову дозволено щорічне підвищення на 7%.

Зараз оптова вартість доменів .com становить $7,85/шт. Це означає, що локальний реєстратор (наприклад, NIC.UA або Namecheap) щорічно виплачує таку суму на користь VeriSign – а сам продає домени дорожче, формуючи свою маржу.

При цьому для самої VeriSign вартість обслуговування доменів коливається в діапазоні від $2,50 до $2,90. Подальше підвищення оптової вартості тільки збільшить прибутковість бізнесу, а витрати перенесуть на кінцевих користувачів. За оцінками видання The Register, прибуток VeriSign виросте приблизно на $1 млрд.

Також ICANN дозволила VeriSign зареєструвати власний доменний реєстратор і продавати там імена (за винятком .com). Раніше вона могла бути тільки оператором доменних зон вищого рівня.

Натомість VeriSign зобов’язалася виплатити ICANN $20 млн – «на підтримку ініціатив з розвитку цифрової безпеки».

До 14 лютого контракт між ICANN і VeriSign знаходиться на стадії громадського обговорення – прокоментувати його можна за посиланням. Проти підвищення вже виступили реєстратори, профільні видання та інтернет-ком’юніті.

Джерело: ain.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*