Не грайте в лотерею! Про стратегію доменного бізнесу

Експерт Namebio Майкл Самнер поділився своїми міркуваннями щодо поширеної стратегії доменного бізнесу.

Все почалося з дискусії про те, яку ціну слід виставляти при продажу домену. Так як ми не знаємо, скільки потенційний покупець готовий заплатити, можна поставити в ціннику астрономічну суму і чекати, коли хтось не погодиться купити домен за такі гроші. А якщо домен не продається, завжди можна зробити знижку покупцю або просто знизити ціну.

Це більше схоже на спробу витягнути щасливий квиток в лотерею, ніж на бізнес. І Майкл Самнер переконаний, що така стратегія програшна, у всякому разі для початківців доменних інвесторів.

Багато хто вірить, що їм обов’язково пощастить, тому що вони не раз читали про те, як якийсь абсолютно пересічний домен продавався за десятки тисяч доларів. Але вони не думають про те, що ці випадки – лише поодинокі винятки. І ніколи не прочитають про те, як багато переоцінених доменів роками висять на ринку і не продаються.

Доменний інвестор Майк Манн відомий тим, що вміє продавати дешеві домен задорого. Наприклад, дивний домен AnimalsUnited.com у нього купили за 39 тисяч доларів. Однак його бізнес зовсім не побудований на цій стратегії. Більшу частину своїх доменів він оцінює всього в кілька тисяч доларів, а іноді навіть менше. Крім того, під його управлінням перебуває 352 000 доменів, і він кожен день продає деякі з них. При такому грошовому обороті Манн цілком може поекспериментувати і підвищити ціни на невелику частину своїх доменів.

І трохи статистики. За п’ять років Манн продав 25 доменів вартістю від 10 до 99 тисяч доларів. Це всього 0,014% від усіх його продажів. Якщо взяти його статистику як приклад, то, якщо у вас є 500 доменів, ви зробите великий продаж домену тільки один раз за 14 років. Якщо ж у вас лише 100 доменів, то чекати доведеться все життя.

Починаючі доменні інвестори намагаються відразу здійснювати великі продажі, у них нічого не виходить, всі гроші витрачаються на продовження доменів, і, в кінцевому підсумку, вони розчаровуються в доменному бізнесі.

Але не потрібно грати в лотерею. Правильний підхід інший. Він складається в тверезій оцінці вартості своїх доменних імен і поступовому розвитку бізнесу. Спочатку ви купуєте дешеві домени, продаєте їх за невеликі суми, потім вкладаєте прибуток в більш цінні домени і так далі. Коли у вашому портфоліо буде багато доменів, з’являться і великі продажі.

Можливо, для вас інвестування в домени – це розвага. Тоді ви можете купити 50 доменів, спробувати їх відразу продати за десятки тисяч доларів, і – хто знає – можливо, якийсь домен вистрілить. А якщо ні, значить ні. Але якщо це для вас серйозна робота, розвивайте свій бізнес поступово.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*