Як штучний інтелект може допомогти у вивченні іноземної мови

Технології, засновані на ШІ, не дарма називають “новою електрикою”, адже зараз штучний інтелект впроваджується в усі сфери життя. EdTech (від англійського Educational technology), безумовно – не виняток.

Перша хвиля технологічних стартапів в сфері освіти принесли світу відразу кілька успішних проєктів (наприклад, Lynda, Coursera, Knetwon і багато інших). Настала друга хвиля Edtech проєктів, яка росте і породжує все нові і більш цікаві ідеї. Тепер перед нами всерйоз постає питання: якою буде освіта майбутнього?

Що відбувається?

Три роки тому великий китайський розробник Yuxie Group представив свій власний штучний інтелект – Squirrel. Він створений для того, щоб досліджувати процес навчання, аналізувати помилки, а потім – персоналізувати і адаптувати шкільні, і університетські програми під кожного окремо взятого учня або студента. З BigData, насправді, працюють багато сервісів онлайн-навчання.

Як це виглядає на практиці?

А ось і реальний кейс: школяр Чжоу І був поганий в математиці. Він ризикував ніколи не потрапити в середню школу Ханчжоу (Китай). Спочатку він намагався займатися з репетитором, але це не приносило очікуваних результатів. Штучний інтелект протягом півроку курирував його заняття. До кінця семестру результати його тестів виросли з 50% (з 100%) до 62,5%. Через два роки він набрав 85% на останньому іспиті в середній школі.

Яка ж ключова функція ШІ в процесі вивчення мов? Їх відразу кілька.

  • Персоналізація. Тут в основі роботи ШІ – аналіз даних студента, зіставлення їх з даними інших студентів і, як результат – постійне вдосконалення програми навчання.
  • Вимірювання прогресу навчання. ШІ дозволяє чітко відстежувати прогрес студента, від глобальних завдань до найдрібніших, щоденних. Наприклад, кількість вивчених слів.
  • Утримання в освітній траєкторії. Головна проблема студентів в процесі навчання – мотивація. Їх постійно треба надихати вивчати англійську мову. З цим допоможе ШІ, він дозволяє розбити велику і тривалу програму навчання на зрозумілі прості і короткі частини.
  • Мотивація студентів за допомогою гейміфікації. Ігрові елементи втягують і надихають студентів не тільки в короткостроковій перспективі, але і в довгостроковій. Безумовно, найважливіше – цілепокладання кожного студента, але формальні заохочення можуть його тільки зміцнити.
  • Легка інтеграція. Майбутнє ШІ в сфері EdTech за кастомізованими продуктами. Чат-боти – одні з таких. Деякі західні медіа вже використовують термін “Bots as a service” (BaaS), багато хто навіть беруть курс на монетизацію безпосередньо бота, а не всієї навчальної платформи. Секрет успіху простий – ми проводимо в месенджерах більшу частину часу, а тому інформація звідти сприймається легко, нативно.

В якому напрямку рухається ШІ в сфері освіти? Безумовно, головна їх мета – правильно аналізувати сильні і слабкі сторони студента, підбирати програму. Однак повальна інтеграція ШІ в сферу навчання може ще більше зміцнити глобальну тенденцію до стандартизації навчання. Так що поки що “виключити” людину з цього процесу неможливо. Тільки викладач може мотивувати студента.

Сайт із власним проєктом, пов’язаним з освітою, ви можете зареєструвати на домені .EDUCATION

Джерело: delo.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*