Прирiст загальних доменів впав до рекордно низького значення

Рада європейських національних реєстратур доменів верхнього рівня CENTR опублікувала свій звіт CENTRstats Global TLD Report за перший квартал поточного року. CENTR об’єднує реєстратури національних доменів європейських країн, і його звіти традиційно є одним з найбільш авторитетних джерел інформації про стан доменного простору. Документ фіксує сумну ситуацію: зростання доменного простору не тільки продовжує сповільнюватися, а й досягло рекордно низьких значень.

У першому кварталі 2019 середній показник зростання загальних доменів верхнього рівня склав 3,4% на рік – це найгірший показник за всю історію. Для порівняння можна сказати, що максимально високий показник становив 29,8%, він був досягнутий в третьому кварталі 2015 року на хвилі інтересу до нових загальних доменів верхнього рівня.

Середні значення отримані фахівцями CENTR на основі аналізу показників 500 найбільших загальних доменів верхнього рівня. У групі з 300 найбільших доменів цифра зростання виявилася трохи вищою: 4,1%. Всього ж було проаналізовано дані 1486 загальних доменів з 1531 включених в кореневу зону DNS. У статистику не увійшли показники доменів із занадто незначним числом реєстрацій, а також доменів, стан справ в яких викликає сумніви і не може бути перевірений.

Варто відзначити, що загальні домени верхнього рівня і національні домени переживають однаково нелегкі часи: їхні показники зростання практично збігаються. Втім, у загальних доменів середні цифри трохи краще. Якщо ж говорити про національні домени, то найнижче зростання показують насичені ринки. Так, на американському континенті середній показник зростання національних доменів склав всього 1,4%. А найвищий – 6,3% – він виявився в Африці, обсяг доменного ринку якої, як і раніше досить невеликий.

Також можна додати, що, згідно зі статистикою CENTR, на кінець першого кварталу нинішнього року в світі було зареєстровано приблизно 350 мільйонів доменних імен.

Джерело: centr.org

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*