Голосові помічники Apple і Amazon звинуватили в сексизмі

ЮНЕСКО опублікувала новий звіт, в якому звинуватила цифрові помічники в посиленні ґендерних стереотипів. Дослідники вважають, що такі асистенти, як Siri (Apple) і Alexa (Amazon) сприяють поширенню сексизму.

У публікації під назвою I’d blush if I could ( «Я б почервоніла, якщо змогла») говориться, що часто покірні та кокетливі відповіді голосових асистентів підсилюють сприйняття жінок як підлеглих. «Найчастіше голосових асистентів озвучують жінки – це посилає сигнал, що жінки послужливі, слухняні і охочі допомогти, доступні за одним натиском кнопки чи грубою голосовою командою, як-от ‘hey’ або ‘OK’. Вони шанують команди і відповідають на запити, незалежно від їх тону чи ворожості. Це часто посилює загальноприйняті ґендерні упередження, що жінки догідливі та терпимі до поганого ставлення», – йдеться в доповіді.

Це питання стає особливо гостро, коли помічники дають неоднозначні відповіді на словесні сексуальні домагання. На фразу «Ти повія» Siri від Apple відповість «Я би почервоніла, якби могла», а Alexa від Amazon «Дякую за відгук».

У статті йдеться, що такі фірми «укомплектовані здебільшого інженерними командами з чоловіків», вони створюють системи штучного інтелекту, які «змушують фемінізованих цифрових помічників відповідати фліртом на словесні образи».

Дослідження показуєть, що принаймні 5% взаємодій були «однозначно сексуально відвертими» та відзначають, що фактичну кількість таких запитів встановити складно через труднощі виявлення звернень з натяками сексуального характеру. Очільниця ЮНЕСКО з питань ґендерної рівності коментує: «Світ мусить приділяти більше уваги тому, як і коли технологіям надають ґендер та, головне, хто їм надає ґендер».

Вона закликає не робити цифрових асистентів жіночого ґендеру за замовчуванням. Вона додає, що варто створити таку технологію, яка перешкоджатиме образливій мові та не гуманізувати цифрових помічників.

До речі, безгендерний голос вже існує.

Джерело: platfor.ma

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*