Суд змусив доменного інвестора викрити себе

Суперечка за доменне ім’я Scratch.org прийняв неприємного характеру для його власника Рави Лахоті.

Некомерційна організація DBA Scratch Foundation, що володіє ресурсом для навчання програмуванню мовою Скретч, подала позов до Окружного суду штату Вірджинія з вимогою передати їй права на домен scratch.org.

Його власник Рави Лахоті зареєстрував домен ще в 1998 році, майже за десять років до створення Scratch. Тому він не міг зареєструвати його зі злим умислом. В рамках звичайного доменного спору домогтися передачі такого домену майже неможливо. Але юристи Scratch Foundation представили суду докази того, що Рави Лахоті – кіберсквоттер, і у нього вже відбирали деякі домени через порушення прав інтелектуальної власності.

Суд прийняв ці аргументи і запропонував вирішити суперечку. Лахоті міг продати домен позивачеві за 20 000 доларів, і справа була б закрита. Але він відмовився від цього, так як його не влаштовували якісь додаткові вимоги, висунуті позивачем, а можливо, він хотів продати домен дорожче.

Але в подальшому Лахоті, судячи з усього, пошкодував про те, що не продав домен. Суд зобов’язав його надати повний звіт про володіння доменними іменами, доходів від них і претензії власників товарних знаків до його доменів. Вся ця інформація в цілях прозорості повинна стати публічною.

Представники доменної індустрії не схвалили таке рішення суду, оскільки це порушує права людей, яким Лахоті продав домени раніше: багато хто з них не хочуть розголошувати суму угоди з купівлі домену. Крім того, розбираючи суперечку про домен Scratch.org, суд не повинен з’ясовувати, чи є власник домену професійним кіберсквоттером чи ні. Навіть якщо це так, в реєстрації домену scratch.org в 1998 році не було ніяких порушень, і не можна відбирати у нього цей домен на підставі того, що якісь інші його домени порушували права власників товарних знаків.

Складно припустити, чим може закінчитися суперечка. На думку експертів, важливо довести, що вимога суду є неправомірною і не допустити створення прецеденту для інших доменних спорів.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*