Суверенний імунітет не допоміг Франції в доменній суперечці

Розбірки, які стосуються домену France.com тривають вже 25 років.

Жан-Ноель Фрідман зареєстрував домен в 1994 році. Незабаром після цього домен став предметом суперечки про інтелектуальну власність. Тоді в суперечку втрутився уряд Франції і зажадав передати йому права на домен. Вимога була задоволена.

З тих пір Фрідман кілька разів звертався в різні інстанції з вимогою повернути йому права на домен, так як втручання Франції в доменний спір він вважає незаконним. У 2018 році Фрідман подав позов до Апеляційного суду четвертого округу в США з тією ж вимогою – повернути йому домен France.com.

Поки що всі ці дії не принесли позивачеві ніякого результату, але уряд Франції вирішив поставити крапку в нескінченних суперечках і зажадав анулювати позов з міркувань суверенного імунітету. Суверенний імунітет – принцип міжнародного права, згідно з яким держава не може піддаватися судовому переслідуванню і не повинно підпорядковуватися органам влади інших держав.

Але Апеляційний суд відхилив цю вимогу, так як за принципом суверенного імунітету можна відхилити тільки вже прийняте рішення суду. Припинити розгляд справи, посилаючись на суверенний імунітет, не можна. Цей нюанс, мабуть, не був врахований урядом Франції.

Тут виникає питання, чи допоможе суверенний імунітет зберегти домен за урядом Франції, якщо суд США прийме рішення на користь позивача. У будь-якому випадку спір дійсно триватиме ще не один рік.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*