Таблоїд the Sun звинувачений в спробі зворотного захоплення доменного імені

Британський таблоїд The ​​Sun програв у Всесвітній організації інтелектуальної власності (ВОІВ) спір за доменне ім’я thesun.cоm. Зараз видання використовує домен thesun.co.uk, проте давно мріє роздобути і аналогічний домен в зоні .COM. Але цей домен зайнятий, і власник, чиї дані приховані налаштуваннями конфіденційності, виявляє крайню незговірливість і вельми серйозні апетити.

Як повідомляє Domain Name Wire, в 2016 році видання спробувало придбати домен за 300 тисяч доларів. Але тоді власник запросив за нього не менше 700 тисяч. У минулому році The Sun підняв свою пропозицію до 600 тисяч. Але на цей раз власник домену зажадав вже 2,5 мільйона.

Розлючені таким поворотом подій, представники видання звернулися в ВОІВ в спробі довести, що мають на домен більше прав. Але їх скарга, розглянута в рамках Єдиної політики розв’язання доменних спорів (UDRP), з самого початку мала мало шансів на успіх. Домен thesun.cоm був зареєстрований ще в 2001 році і за всі ці роки не дав жодного приводу говорити про несумлінне використання і посяганні на права однойменного видання. В результаті колегія арбітрів ВОІВ не тільки відхилила скаргу The Sun, а й визнала дії таблоїду спробою зворотного захоплення доменного імені (reverse domain name hijacking).

Багато аналітиків, визнаючи справедливість рішення ВОІВ, дорікають власника домену thesun.cоm в жадібності і недалекоглядності. На їхню думку, ціна, запропонована таблоїдом за доменне ім’я, є більш ніж адекватною, а сума в 2,5 мільйона доларів – багаторазово завищеною і ніяк не відповідає реальній ринковій цінності домену.

Джерело: cctld

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*