Вирішення доменних спорів в домені com.ua

З 19 грудня в наймасовішому українському публічному домені com.ua розпочне діяти процедура позасудового врегулювання доменних спорів на основі UDRP (Єдина політика розв’язання доменних спорів) – загальноприйнятого світового стандарту.

Раніше, з березня поточного року ця процедура могла застосовуватися в домені .UA по відношенню до доменних імен другого рівня.

Процедура UDRP відрізняється від традиційного судового процесу швидкістю і зручністю для сторін. В рамках процедури розгляд суперечок проводиться арбітрами WIPO (серед них є і громадяни України) в Центрі арбітражу та посередництва (WIPO Arbitration and Mediation Center).

Позасудове врегулювання в домені .UA має деякі відмінності від стандартної процедури UDRP. Основною мовою розгляду спорів є мова договору (може використовуватись українська), але за згодою сторін можливо також використання інших мов. Позасудова процедура не перешкоджає переносу спору в український суд; в цьому випадку розгляд справи в Центрі арбітражу припиняється до рішення національного суду.

Стандартна процедура UDRP була розроблена WIPO в 1999 році для вирішення доменних спорів і в тому ж році була схвалена міжнародною Інтернет-корпорацією з присвоєння імен і номерів (ICANN). Процедура є обов’язковою для багатьох доменів верхнього рівня, в тому числі для всіх доменів загального призначення (.com, .org, .net). За даними WIPO, за останні десять років українські громадяни і підприємства 248 раз були учасниками розгляду справ в Центрі арбітражу в рамках процедури UDRP.

Бiльше про вирiшення спорiв можна почитатати в правилах Ukrnames

Джерело: hostmaster.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*