Warner Bros. програла спір за домен Dumbledore.com

Кіностудія Warner Bros. Entertainment отримала відмову у вимозі прав на домен Dumbledore.com.

Компанія подала скаргу на кіберсквоттинг в Національний арбітражний форум (NAF) і зажадала передати їй права на домен dumbledore.com. Підставою для цього було те, що Дамблдор – один з головних героїв серії фільмів про Гаррі Поттера, випущених студією Warner Bros. А так як фільми є інтелектуальною власністю позивача, то і імена персонажів, здавалося б, повинні розглядатися як частина цієї інтелектуальної власності.

Але все виявилося не так просто. Справа в тому, що Dumbledore – словникове слово, хоча і не вживається в сучасній англійській мові. Dumbledore – староанглійська назва джмеля (сучасне – bumblebee). Джоан Роулінг, автор книг про Гаррі Поттера, в своїх інтерв’ю також розповідала про походження імені чарівника саме від цього слова.

Але, згідно з існуючими правилами, вживання в доменному імені словникового слова, що збігається з найменуванням товарного знака, не є ознакою злого умислу. Для передачі прав на домен потрібні докази незаконного використання чужого товарного знака власником домену, наприклад отримання комерційної вигоди за рахунок монетизації реклами з цими брендами. В даному випадку таких доказів не знайшлося.

Відзначимо також, що власник домену dumbledore.com нічого не став говорити в свій захист. Нерідко це призводить до втрати домена, так як розглядається як аргумент не на користь відповідача, хоча в правилах про доменні спори нічого подібного немає. Та й домени зі словниковими словами іноді “відбирають”.

Але цей спір розбирав один з провідних експертів в цій галузі Джеральд Левайн, який є автором цілої книги про доменні спори. І він прийняв рішення, яке в точності відповідало правилам.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*