Нью-Мексико судиться з Google за збір особистих даних дітей

Google не раз була оштрафована регуляторами за різні порушення в США. Наприклад, в 2019 році YouTube заплатила близько $200 млн за порушення законів про конфіденційність дітей. У грудні компанія Genius подала в суд на Google за порушення авторських прав. А тепер влада Нью-Мексико судяться з Google за збір особистих даних дітей.

У позові, поданому до окружного суду США в Альбукерке, стверджується, що Google використовує освітні послуги, пропоновані вчителям і учням, для стеження за дітьми та їхніми родинами. За словами представника влади Гектора Балдераса (Hector Balderas), Google рекламує Google Education як ресурс для дітей, які не мають доступу до освіти або знаходяться в школах з обмеженими ресурсами. Однак, за його словами, прикриваючись цим, Google використовує сервіс, щоб відстежувати дітей в школах і вдома і записувати їх дії в Інтернеті.

«Безпека учнів повинна бути пріоритетом номер один в будь-якій компанії, що надає послуги нашим дітям, особливо в школах. Відстеження даних учня без згоди батьків не тільки незаконно, але й небезпечно», – підкреслив він.

Google відкинула всі звинувачення і заявила, що позов неправильний по суті, тому що школа повністю контролює конфіденційність своїх учнів: «Ми не використовуємо особисту інформацію користувачів початкових і середніх шкіл для цільової реклами. Шкільні округи можуть вирішити, як найкращим чином використовувати Google для навчання в своїх класах, і ми готові співпрацювати з ними».

У США немає національного закону про конфіденційність, що дає Google перевагу, яка юридичною мовою називається сумнів на користь відповідної сторони. Проте, в Нью-Мексико є ряд положень щодо приватності, і влада стверджує, що Google порушує закон штату про недобросовісні дії і федеральний закон про захист конфіденційності дітей в Інтернеті.

У позові зазначається, що Google не дозволяє дітям молодше 13 років створювати власні облікові записи, що захищає їх від відстеження в Інтернеті. Держава стверджує, що пошуковий гігант намагається обійти свою власну політику, використовуючи програму Google Education, щоб таємно отримувати доступ до масивів інформації. План Google Education передбачає, що діти віком до 13 років мають власні облікові записи, але ці акаунти контролюються адміністратором, який зазвичай відноситься до ІТ-відділу конкретної школи.

Джерело: toneto.net

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*