Які доменні зони найшвидші?

Доменні зони можна порівнювати за популярністю, затребуваністю серед тих чи інших категорій користувачів, ціною послуг, безпекою і багатьма іншими ознаками. Але чи замислювалися ви про те, що у доменних зон різна швидкість?

Дослідження на цю тему провела компанія BunnyCDN – оператор мережі доставки контенту. Володіючи власною мережею серверів, вона перевірила швидкість відгуку доменних імен в різних зонах з більш ніж 50 точок у всьому світі. Завдяки цьому дослідження вийшло досить об’єктивним.

Для доступу до ресурсу необхідно здійснити пошук відповідності доменного імені IP-адресою. Цей процес називається дозволом домену (domain resolving). DNS-резолвер, щоб знайти відповідність домену test.xyz, спочатку звертається до DNS-серверу домена верхнього рівня .XYZ і отримує від нього список серверів імен, відповідних даному домену. І тільки отримавши цей список, DNS-резолвер може запросити IP-адресу, що відповідає конкретному домену.

Тобто якщо DNS домену верхнього рівня працює повільно, це призведе до уповільнення доступу до всіх доменів другого рівня, а в гіршому випадку – до тимчасової неможливості доступу до них.

BunndyCDN виміряла середню швидкість відгуку різних доменних зон в мілісекундах. Були виведені медіанний показник і 85-й перцентиль (це означає, що 15% відповідей на запити були більш повільними, ніж даний показник).

Деякі результати виявилися несподіваними

Найбільше здивували досить низькі показники таких шанованих доменних зон .ORG і .INFO. Зони .COM і .NET також не на перших місцях. Як не дивно, вони злегка пригальмовують в Європі і Північній Америці, але в цілому – демонструють досить високу середню швидкість відгуку.

Кращі показники – у доменних зон .biz, .buzz, .club, .co, .us і .in. Що в них спільного? Всі вони користуються технічною підтримкою компанії Neustar. Схоже, у неї дійсно якісний сервіс. Наступні за списком вісім доменних зон під керуванням Donuts також використовують DNS сервіси від Neustar.

Але серед нових доменних зон є і досить повільні – .top, .best, .xyz.

Які з цього можна зробити висновки? Чи варто терміново переносити свій сайт в зону .co або .biz? Не варто панікувати. Зайві 50 мілісекунд відгуку в більшості випадків нічого не вирішують. До того ж відповіді на DNS-запити відкладаються в кеш, тому невелика затримка буде відбуватися тільки при першому відвідуванні сайту.

Але все залежить від того, які цілі ви ставите. Можливо, саме для вашого ресурсу важлива максимальна швидкість відгуку і граничне скорочення часу завантаження. В цьому випадку представлена ​​інформація буде вам корисна: ви не будете реєструвати домен в зоні, де час відгуку може досягати 200 мілісекунд.

Однак для більшості власників сайтів це все ж не є значимим чинником.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*