50 років тому народився Інтернет

ARPANET, попередник Інтернету, здійснив свій перший запит на вхід в систему 29 жовтня 1969 року.

29 жовтня 1969 року в 22:30 за тихоокеанським часом перші два листи були передані через ARPANET. А потім стався крах. Приблизно через годину, після деякого налагодження, було встановлено перше фактичне віддалене з’єднання між двома комп’ютерами, яке згодом перетворилося в сучасний Інтернет.

ARPANET, яка фінансується Агентством перспективних дослідницьких проектів (попередником DARPA), була розроблена для вивчення технологій, пов’язаних зі створенням військової мережі командування і управління, здатної витримати ядерну атаку.

ARPANET спочатку не розроблялася для створення системи командування і управління, яка б витримала ядерну атаку, як тепер стверджують багато хто. Очевидно, що створення такої системи було головною військовою потребою, але завдання ARPA не було в цьому. Швидше, ARPANET була народжена розчаруванням тим, що в країні була обмежена кількість великих, потужних дослідницьких комп’ютерів, і що багато дослідників, які повинні мати до них доступ, були географічно віддалені від них.

У дитинстві у ARPANET було всього чотири «вузла»:
• Мережевий вимірювальний центр Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі з комп’ютером SDS Sigma 7.
• Мережевий інформаційний центр Стенфордського науково-дослідного інституту з його комп’ютером SDS 940, на якому працювала NLS (рання гіпертекстова система і попередник Всесвітньої павутини).
• Culler-Fried Interactive Mathematics Center Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі, з його IBM 360/75 під управлінням OS / MVT; а також
• Школа обчислювальної техніки Університету Юти з її цифровим обладнанням PDP-10, що працюють під управлінням операційної системи TENEX.

Замість прямого підключення комп’ютери підключалися через інтерфейсні процесори повідомлень (IMP), які були першими мережевими маршрутизаторами. Це дозволило б додавати системи в якості вузлів в мережу на кожному сайті в міру його розвитку і зростання. Ця ідея прийшла від фізика Уеслі Кларка (Wesley Clark), якому також приписують проектування LINC, першого в світі персонального комп’ютера.

Перші листи, відправлені з Каліфорнійського університету в Стенфорд студентом-програмістом Каліфорнійського університету Чарлі Клайном (Charley Kline), були «L» і «O». З другої спроби повний текст повідомлення, логін був переданий від Sigma 7 до SDS 940.

ARPANET – це був перш за все зв’язок між дослідниками і військовими організаціями. ARPANET експлуатувався військовими до 1990 року, і до тих пір використання мережі для чого-небудь, крім бізнесу та наукових досліджень, було незаконним. На той час ARPANET в значній мірі почав витіснятися мережею Національного наукового фонду (NSFnet). Незважаючи на те, що Міністерство оборони в середині 1980-х років відокремило свої власні мережі під назвою MILNET, військові підрозділи все ще називали свої мережеві підключення ARPANET в багатьох внутрішніх документах на початку 1990-х років.

Без ARPANET не було б Інтернету.

Джерело: ko.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*