Facebook не розраховує на швидкий успіх криптовалюти Libra

Амбіційний проект Facebook – зробити для грошей те, що Інтернет зробив для інформації, може стати найбільшим успіхом для цієї компанії, але станеться це не завтра і не через рік. Більш реалістичні терміни вимірюються десятиліттями, вважає Кевін Вейл (Kevin Weil), віце-президент по продуктах дочірнього підприємства Facebook, Calibra.

Гаманець Calibra для нової глобальної цифрової валюти Libra базується на одній з нею системі блокчейн. Уже в наступному році він, за планами Facebook, повинен дозволити обмінюватися грошима через додатки WhatsApp і Facebook Messenger.

Фінансова система сьогодні, на думку Вейла, нагадує телекомунікації, якими вони були 25-30 років тому. Це досi закрита система з високими вхідними бар’єрами і незначною конкуренцією, а крім того вона надто дорога для людей, особливо для бідних.

Вейл стверджує, що в наш час 1,7 млрд людей не мають доступу до банківських послуг і зберігають гроші вдома в панчохах. Calibra націлена на те, щоб дати їм можливість пересилати гроші друзям і сім’ям так само просто і безкоштовно, як вони обмінюються текстовими повідомленнями в месенджерах.

«Це не буде поширюватися як соціальна мережа; це робота не на роки, а на десятиліття», – сказав Вейл на технічній конференції Web Summit в Лісабоні (Португалія).

Проект криптовалюта Libra зазнає труднощів з самого його старту. Великі його прихильники, включаючи Mastercard, Visa, eBay, Stripe і PayPal, швидко усунулися від участі, коли Libra потрапила під пильну увагу регуляторів у всьому світі. Група держав G7 також попередила, що подібні глобальні криптовалютні проекти неможна запускати, не усвідомивши їх потенційного впливу на фінансову систему. Крім того, Facebook як ініціатор проекту переживає кризу довіри через інциденти з порушенням приватності призначених для користувача даних, найвідомішим з яких був скандал за участю Cambridge Analytica.

Фінансові дані в Calibra будуть відокремлені від соціальних даних Facebook і ніколи не будуть використовуватися для таргетування реклами. Однак, як заявив про це на конференції Вейл: «Б’юся об заклад, не всі в аудиторії мені вірять, і це нормально», додавши, що в цьому випадку вони можуть використовувати гаманці Libra, створені іншими компаніями.

Але хоча Facebook хоче позиціонувати себе лише як одну з багатьох організацій, що беруть участь у відкритій ініціативи Libra, гігант соціальних медіа, як і раніше, забезпечує основну частину коду для цього проекту.

Джерело: ko.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*