Довгі числові домени можуть бути цінними

Навряд чи хтось сумнівається, що короткі домени, що складаються з цифр, можуть бути затребувані і коштувати велику суму. Особливо популярні такі домени в Китаї.

Ось кілька прикладів компаній, що використовують числові домени:

  • 360.com – 360 Total Security
  • 58.com – 58.com
  • 2345.com – 2345.com
  • 37.com – 37 Games
  • 4399.com – 4399
  • 6.cn – 6Rooms
  • 253.com – Chuang Lan 253

Але як щодо довгих доменів (більше чотирьох цифр)? Загальноприйнята точка зору – вони мають низьку цінність через те, що їх складно запам’ятати і в них легко зробити помилку. Але з цього правила є винятки. Так, на початку цього місяця домен 365765.com був проданий на аукціоні за $2165 – вельми висока ціна для довгого цифрового домену.

У чому його цінність? Щоб зрозуміти це, потрібно знати, що в китайській мові є фрази, які звучать дуже схоже на назви чисел, але відрізняються від них за значенням. Числа використовуються для скорочення цих фраз і використання їх там, де складно використовувати ієрогліфи. Число 365765 звучить як 想 礼物, 取 礼物 (Xiang Li Wu, Qu Li Wu). Перекладається це як “хочеш подарунок – візьми подарунок”. Запам’ятовується ця фраза легко, так як в ній є рима.

Таким чином, домен 365765.com виявився із сенсом і легко запам’ятовується для користувача, що володіє китайською мовою. Їм може зацікавитися, наприклад, магазин подарунків. Однак за межами Китаю це буде просто незручна комбінація цифр, тому великі компанії не використовують довгі числові домени. Ця категорія доменів, як правило, ходить по руках доменних інвесторів і рідко доходить до кінцевого користувача.

Проте, потенціал у таких доменів є. Але щоб вибрати з довгих комбінацій цифр найбільш цінні, потрібно не тільки досконало знати китайську, а й володіти хорошою уявою.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*