Facebook розробила штучний інтелект, що виграє у професійних гравців в покер

Компанія Facebook спільно з командою Університету Карнегі-Меллона розробила програму штучного інтелекту Pluribus, яка перемогла людей під час гри в Техаський холдем на шість чоловік. У тестуванні бота брали участь професійні гравці, серед яких було двоє переможців турніру World Series of Poker.

Дослідження штучного інтелекту на прикладі ігор, таких як шахи або го, не є новинкою. Однак покер – це проблема зовсім іншого рівня: ця гра розрахована на кількох гравців, містить багато невідомої інформації, а також включає в себе психологічні прийоми, властиві тільки людям, такі як блеф. Всі ці фактори роблять створення програми штучного інтелекту для гри в покер складним викликом, який наближений до багатьох завдань реального світу, пов’язаних з декількома сторонами і частковою відсутністю інформації.

Незважаючи на складність завдання, розробники Pluribus блискуче впоралися з ним. Створений командою бот будував непередбачувані стратегії, а також майстерно використав:

  • блеф

  • пастки

  • визначення блефу суперників

Якби кожна фішка коштувала долар, то під час експерименту Pluribus вигравав би в середньому 5 доларів за роздачу або близько тисячі доларів на годину.

“Як правило, ви розумієте слабкі сторони свого опонента, але тут ми не знайшли слабкостей” – Джейсон Ліс, професійний гравець в покер.

Ще однією сильною стороною бота стала низька (у порівнянні з іншими програмами штучного інтелекту) потреба в обчислювальних ресурсах.

“Це може бути дуже небезпечним для покерного співтовариства” – Ноам Браун, дослідник Facebook

Тестування Pluribus було настільки успішним, що дослідники вирішили не оприлюднювати код програми, побоюючись, що це може підірвати індустрію онлайн-покеру.

Джерело: tehnot.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*