Facebook вбудовує приховані коди в фотографії, що завантажуються

За словами дослідника Едіна Юсуповіч (Edin Jusupovic), соціальна мережа Facebook вбудовує приховані коди в фотографії, завантажені користувачами на сайт. Компанія може відстежувати пов’язану з ними активність і використовувати ці дані для таргетингу реклами.

«Я помітив структурну аномалію під час перегляду дампа в шістнадцятковому форматі з невідомого джерела і виявив всередині, як я зрозумів, спеціальну інструкцію IPTC. Шокуючий рівень стеження », – повідомив Юсуповіч в своєму блозі в Twitter.

За його словами, Facebook може відстежувати фотографії навіть за межами своєї мережі точно визначаючи, хто спочатку завантажив фотографію (і багато іншого).

«Спеціальні інструкції IPTC» по суті є водяними знаками, що додаються Facebook для позначки зображень. Їх можна використовувати для відстеження прав власності на зображення, для усунення порушень авторських прав, для надання розширених призначених для користувача послуг, для більш точного рекламного таргетингу і відстеження посилань між різними користувачами.

Як пояснюють аналітики, такі коди-трекери Facebook використовує з 2016 року. Для компанії це ще один спосіб встановлювати взаємозв’язок між користувачами.

Джерело: internetua.com