Застосунок FaceApp может зістаріти фото та зібрати дані?

Фотосервіс FaceApp зробив безкоштовним фільтр, який зістарює фотографію користувача. Це повернуло сервіс в топи магазинів додатків. Зістареним фото користувачі охоче діляться в соціальних мережах.

Сервіс FaceApp, який обробляє фотографії за допомогою нейромереж, з’явився в 2017 році. Його творець – виходець з «Яндекса» Ярослав Гончаров, директор російської Wireless Lab, компанії-розробника програми.

Як розповіла голова ГО “Лабораторія цифрової безпеки” Ірина Чуливська, якщо ви логінитеся в FaceApp через свій Facebook-профіль – він просить доступ до загальної відкритої інформації з вашого профілю, імейл-адреси, і всіх фотографій у вашому Facebook (в тому числі, розшарених тільки для друзів або тільки для себе).

Якщо ви встановлюєте FaceApp як застосунок на смартфон – він також буде мати доступ до всіх фотографій на вашому смартфоні, в тому числі до тих, які ви ніколи не поширювали в інтернеті. Крім того, в політиці приватності FaceApp сказано, що вони можуть збирати інформацію про те, якими сервісами ви ще користуєтеся, з якого саме пристрою заходьте, які сайти відвідуєте, і деяку іншу інформацію з вашого браузера тощо.

Насправді нічого такого, чого не збирають більшість інших програм, той же Facebook, різні месенджери, програми для редагування фото тощо. Можна сказати, ви платите своїми даними за те, щоб користуватися такими програмами.

Ці дані використовують, щоб краще вивчати користувачів і пропонувати їм відповідні послуги і релевантну рекламу.

Застосунок FaceApp розроблений російською компанією. Юридична адреса цієї компанії також є російською, тому ймовірно, що вони діють в рамках російського законодавства, і їхні спецслужби можуть отримати доступ до даних, які Wireless Lab збирає і зберігає.

Якщо ви вважаєте себе важливою персоною, тоді варто уникати таких сервісів і застосунків.

Але для більшості користувачів, на її думку, це не проблема. Експерт також порекомендувала встановлювати тільки ті програми, які вам дійсно потрібні.

Джерело: ain

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*