Facebook виплатить $550 млн через розпізнавання осіб

Facebook погодилася виплатити $550 млн для врегулювання колективного позову жителів американського штату Іллінойс, які звинуватили компанію в незаконному зборі і зберіганні біометричних даних.

Позовна заява була подана групою жителів Іллінойсу, які вважають, що сервіс Tag Suggestions, який за допомогою спеціального програмного забезпечення автоматично відзначав людей на завантажуваних фотографіях, порушував закони штату. У позові йдеться про те, що Facebook не мала права збирати і зберігати біометричні дані користувачів без їх згоди. Крім того, компанія була зобов’язана повідомити користувачів про те, який період часу зібрані дані будуть зберігатися. На момент подання позовної заяви в 2015 році Facebook заперечувала всі звинувачення, а в середині минулого року намагалася оскаржити його в апеляційному суді США.

Тепер же компанія погодилася з висунутими звинуваченнями, в результаті чого їй доведеться виплатити $550 млн користувачам з Іллінойсу, а також сплатити судові витрати позивачів. Фінансовий директор Facebook Девід Венер (David Wehner) прокоментував дане рішення, сказавши, що компанія «вирішила піти на врегулювання на користь широкому колу і власних акціонерів». Він також зазначив, що дана угода збільшила загальні та адміністративні витрати Facebook на 87% в порівнянні з показником минулого року.

В цілому юристи Facebook проробили гарну роботу, зумівши врегулювати справу компенсацією в $550 млн. У 2018 році суддя Джеймс Донато (James Donato), який займався розглядом даної справи, зазначив, що «встановлений законом збиток може скласти мільярди доларів».

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*