Facebook введе нові опції монетизації для творців відеоконтенту

Найбільша соціальна мережа Facebook анонсувала нові варіанти для монетизації відеоконтенту. Нові опції були оголошені напередодні американської відеоконференції VidCon.

Зокрема, творці контенту зможуть створювати платні групи і використовувати додаткові варіанти розміщення реклами. Крім того, у користувачів соцмережі з’явиться доступ до пакету Stars, який дозволить відправляти чайові автору відео під час лайв-стрімів. На Facebook додадуть підписку вартістю $ 4,99 на місяць, завдяки якій користувачі отримають доступ до ексклюзивного контенту.

Експерти вважають, що таким чином соцмережа намагається переманити творців контенту з таких платформ, як YouTube і Patreon.

Facebook також оновлює ряд бекенд-інструментів, щоб спростити управління сторінками і профілями. Так, компанія оновила Brand Collabs Manager, який дозволяє творцям краще управляти залученням аудиторії і покращувати таргетинг реклами, Creator Studio і панель адміністратора для відстеження метрик сторінок. Також соцмережа оновлює розділ Monetization Overview, який показує доходи від Facebook, Instagram і IGTV. За допомогою цього інструменту творці зможуть вибирати, де і як саме розміщувати рекламу в своїх відео.

Також Facebook тестує платні групи з обмеженим доступом і опцію для відправки чайових Stars, яка зараз доступна тільки невеликій групі творців контенту. Глядачі зможуть придбати пакети по 100 «зірок» за $ 1,4, а стримери отримають 1 цент за кожну зірку, відправлену під час прямих трансляцій.

Проте видання The Verge підкреслює, що якщо Facebook надішле автору контенту запрошення укласти подібну угоду – необхідно уважно прочитати його умови, так як соцмережа може запросити довічну ліцензію на контент навіть після того, як автор відмовиться від платних підписок.

Джерело: psm7.com