Facebook звинуватили в приховуванні дев’яти мільярдів доларів від податкової

Податкове управління США (IRS) звинуватило Facebook в приховуванні дев’яти мільярдів доларів податків. Відомство вимагає через суд стягнути суму з соціальної мережі.

Слухання почалися 18 лютого в суді Сан-Франциско. Очікується, що процес затягнеться на три-чотири тижні.

Претензії американської податкової служби стосуються передачі в 2010 році головною компанією Facebook в США прав на інтелектуальну власність своєї «дочки», зареєстрованої в Ірландії. Американські корпорації часто відкривають дочірній бізнес в цій країні через низький корпоративний податок в 12,5 відсотка (в США він складає 35 відсотків). Американські податківці стверджують, що при передачі прав вартість інтелектуальної власності була занижена.

У Податковому управлінні зазначили, що за угодою між дочірньою і материнською компаніями ірландський підрозділ платить американському роялті за використання торгової марки, доступ до користувачів і технологій. З 2010 до 2016 року “дочка” заплатила головній компанії Facebook понад 14 мільярдів доларів. У Податковому управлінні США стверджують, що ця сума занижена.

Тим часом в Facebook заявили, що нібито занижена оцінка інтелектуальної власності в 2010 році була пов’язана з ризиками через міжнародну експансію, яка розпочалася до IPO (перший публічний продаж акцій).

Джерело: lenta

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*