Гігабітний інтернет доступний одному з двадцяти жителів Землі

До листопада 2019 року можливість підключитися до інтернету на швидкості 1 Гбіт/с є приблизно у 354 мільйонів чоловік в 51 країні світу, що складає близько п’яти відсотків населення планети. Такі дані опублікувала компанія Viavi Solutions.

Раніше, в серпні 2018 року, фахівці цієї фірми повідомляли про доступність гігабітного інтернету 301 мільйону чоловік в 49 країнах, що відповідало 4,2 відсотка глобального населення. Зростання в 2019-му сталося на тлі запуску в різних державах мобільних мереж п’ятого покоління (5G), в яких швидкість перевищує 1 Гбіт/c. Як і раніше, лідером за доступністю гігабітної технології названі США, де такою швидкістю інтернет-підключення можуть скористатися 68,5 мільйона жителів. Щодо торішніх показник підріс на чотири мільйони.

На друге місце в світі за кількістю користувачів з доступом до гігабітного інтернету вийшов Китай з результатом 61,6 мільйона чоловік. Фахівці відзначили значний прогрес КНР – в порівнянні з рівнем 2018 року показник збільшився на 41 відсоток. В результаті Піднебесна випередила Південну Корею, де за даними Viavi, гігабітним інтернетом користуються майже 47 мільйонів чоловік. Правда, при цьому в Китаї лише 4,5 відсотка населення охоплено гігабітною технологією. Крім того, до першої десятки увійшли Іспанія, Канада, Японія, Португалія, Сінгапур, Швеція і Об’єднані Арабські Емірати.

За охопленням населення гігабітним інтернетом, продовжує лідирувати Сінгапур: вийти онлайн на такій швидкості в цій країні можуть 95 відсотків жителів. У Південній Кореї і на Мальті показник оцінюється в 93 відсотки, а далі за списком йдуть Молдова (90%), Катар (85%), Іспанія і Португалія (65%), Нова Зеландія (62%), Швейцарія (57%) і Швеція (53%).

Фахівці називають значним досягненням те, що гігабітний інтернет доступний одному з двадцяти жителів Землі. Разом з тим, дослідники нагадали, що майже у половини населення все ще відсутня можливість виходу в Глобальну мережу за допомогою бездротових або дротових технологій. Згідно з нещодавньою доповіддю Міжнародного союзу електрозв’язку (International Telecommunication Union, ITU), інтернетом сьогодні користуються 53,6 відсотка жителів Землі, більшість яких – з розвинених країн.

Також дослідження Viavi Solutions показало, що за останні 12 місяців до списку держав, в яких можна скористатися інтернетом на швидкості 1 Гбіт/с, додалося тільки дві нові країни – Бахрейн і Малайзія. Зростання істотно сповільнилося в порівнянні з попереднім роком, коли список збільшився на вісім країн.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*