Google Chrome скоротить споживання енергії батареї

Головним недоліком Google Chrome є підвищена витрата ресурсів. Мало того, що браузер споживає неприродно багато оперативної пам’яті, так ще й негативно впливає на час автономної роботи пристроїв, на яких його запускають. Але, як з’ясував розробник Microsoft Шон Пикетт, однієї з цих проблем можна позбутися. Досить просто внести в програмний код браузеру ряд незначних змін, на які Google вже погодилася.

Підвищена витрата енергії Google Chrome пов’язана з особливостями обробки медіаконтенту. Під час завантаження або відтворення елементів медіа браузер кешує їх на диск, що і веде до збільшення навантаження на акумулятор. Однак відмова від кешування знижує енергоспоживання і тим самим збільшує автономність комп’ютеру.

Google Chrome з’їдає батарею

Раніше від аналогічної проблеми страждав браузер Edge від Microsoft. Однак розробники компанії змінили методику його роботи, відмовившись від кешування файлів, і отримали чудовий результат. Браузер почав споживати значно менше ресурсів при роботі з сайтами з великими обсягами мультимедійного контенту.

Google перейняла досвід Microsoft і впровадила механізм блокування кешування в тестову збірку Chrome Canary за номером 78. Якщо нововведення доведе свою ефективність, швидше за все воно з’явиться в релізній версії браузеру, яка вийде ближче до листопада.

Оновлення Google Chrome

Якщо Google дійсно вдасться скоротити споживання енергії Google Chrome, це зробить фірмовий браузер компанії більш привабливим рішенням для власників ноутбуків. Справа в тому, що сьогодні в Chrome в основному віддають перевагу працювати користувачі настільних комп’ютерів, що не залежать від акумулятора, а постійно підключені до мережі електроживлення. При цьому зі швидкістю роботи Chrome ні на деск-, ні на лептопах проблем немає.

Втім, для того, щоб Chrome дійсно став рішенням з розряду маст-хев, розробники мають серйозно зменшити ще й споживання оперативної пам’яті, адже в своєму поточному стані браузер готовий витратити весь доступний обсяг ОЗП. Виною цьому велика кількість процесів, які він запускає. Ясніше ясного, що Google не зможе відмовитися від них взагалі. А ось оптимізувати їх роботу – запросто.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*