ICANN скасовує “Whois” на користь нового інструменту

ICANN скасовує свій старий інструмент запитів до Whois на користь нової служби, в основному заснованої на RDAP, яка більше не використовує слово «Whois».

Відвідувачі веб-сайту whois.icann.org, що функціонував багато років, перенаправляються на lookup.icann.org – новий сервіс, який створений на базі RDAP, нового протоколу, який покликаний замінити Whois.

Старий сайт виглядав так:

Whois

Новий сайт виглядає так:

Whois

RDAP – це протокол доступу до реєстраційних даних, стандартизована заміна IISF в IETF, на яку реєстри і реєстратори gTLD за контрактом зобов’язані переносити свої дані реєстрантів. ICANN не рекламує службу на цій абревіатурі. Замість цього він використовує слово «Lookup».

Сервіс поки не повністю функціональний – при запиті даних по доменах .COM або .NET він видає “тонку” (“thin”) версію Verisign і ніякої інформації про власника реєстрації. Це не схоже на більшість комерційних служб Whois, які можуть запитати у відповідного реєстратора повну iнфорацiю. Зараз відносно запитів по інших доменах з’являється рекомендація звернутися до відповідного сервісу Whois.

Відповідно до рішень ICANN, реєстри та реєстратори повинні до 26 серпня розгорнути сервіси RDAP, які могли б працювати одночасно з існуючими сервісами Whois.

Джерело: domainincite.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*