Google і Facebook загрожують правам людини

Бізнес-моделі компаній Google і Facebook загрожують правам людини, заявила міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

Згідно з її доповіді, Google і Facebook допомогли з’єднати весь світ і надають найважливіші послуги мільярдам користувачів, проте стикаються з системними витратами.

“Бізнес-модель компаній, заснована на спостереженні за діями користувачів, змушує людей укладати фаустовську угоду, згідно з якою вони можуть користуватися своїми правами людини онлайн, тільки підкоряючись системі, що грунтується на порушеннях прав людини”, – говориться в доповіді.

По-перше, мова йде про «безпрецедентне посягання» на право на особистий простір, вважають в Amnesty.

Далі йде серія непрямих ефектів, які піддають серйозному ризику ряд інших прав, від свободи слова до свободи думки і свободи від дискримінації, йдеться в доповіді.

“Поступове руйнування приватності в руках Google і Facebook – прямий результат того, що компанії досягли домінуючого положення на ринку і встановили контроль над світовим публічним простором”, – вважає організація.

Після того як компанії збирають дані користувачів, вони використовують їх, щоб проаналізувати людей, розбити їх на групи і зробити прогноз щодо їх інтересів, характеристик і поведінки, йдеться в доповіді.

“Ці дві компанії збирають велику інформацію про те, що ми шукаємо, куди ми ходимо, з ким ми спілкуємося, що ми говоримо, що ми читаємо”, – значиться в тексті.

Порушення приватності, “яке знаходиться в самому серці Google і Facebook”, демонструється довгою історією скандалів навколо цих компаній, і не дивлячись на їх запевнення про прихильність політиці конфіденційності, “важко не помітити ці численні порушення”, які стали частиною функціонування їх бізнесу, пише Amnesty.

Джерело: yaizakon.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*