Google похвалилася найпотужнішим квантовим комп’ютером

В одній з наукових публікацій компанія Google повідомила про досягнення «квантової переваги», або точніше – створення квантового комп’ютера Sycamore з об’ємом пам’яті в 53 кубіта (кубіт – квантовий розряд або найменший елемент для зберігання інформації в квантовому комп’ютері), який зміг коректно завершити спеціально створену для нього програму

Для порівняння, необхідні обчислення квантовий комп’ютер з обсягом пам’яті 53 кубіта  виконав за 200 секунд, в той час, коли класичному сучасному суперкомп’ютеру потрібно 20 000 років (!) для виконання цього завдання. Крім Sycamore, в матеріалах вчених фігурувала ще більш потужна система Bristlecone з пам’яттю 72 кубіта, хоча в силу невідомих причин вона не брала участь в експерименті.

Публікація про квантовий комп’ютер була опублікована на сайті NASA, але через невеликий час вилучена зі списку доступних статей. Представники Google відмовилися від коментарів, але як припускають журналісти, матеріал був опублікований до проходження процедури рецензування.

Не так давно квантові комп’ютери в основному зустрічалися лише в науковій фантастиці. Але в останні роки кілька компаній домоглися прогресу в цій сфері, включаючи Google, IBM, Microsoft і Intel. У минулому році IBM довела, що квантові комп’ютери можуть перевершити класичні при вирішенні певних проблем, а Intel представила свій 49-кубітовий квантовий комп’ютер Tangle Lake на CES 2018.

джерело: Tom’s Hardware

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*