Google пропонує нові стандарти конфіденційності

Google нарощує зусилля з обмеження відстеження в мережі і таким чином захищає конфіденційність користувачів, зберігаючи при цьому свою рекламну діяльність без змін.

Зараз пошуковий гігант розробляє набір відкритих стандартів під робочою назвою Privacy Sandbox, які дозволять персоналізувати рекламу, не вимагаючи розголошення персональних даних. Ідея фокусується в основному на чисельній перевазі – рекламодавці не зможуть визначити вас, якщо ваші дані є частиною чогось більшого.

Для початку Google вивчає способи, які тільки показують, що ви є учасником групи з певними уподобаннями в рекламі (скажімо, ноутбуки і полька), поки не стане ясно, що «тисячі» інших користувачів знаходяться в діапазоні цього поєднання. Компанія також хоче реалізувати так званий privacy budget, що дозволить сайтам відправляти запити даних тільки в тому випадку, якщо користувач належить до досить великої групи – після чого вони просто блокуються. Google сподівається, що методи запобігання шахрайства з рекламою можуть також отримати вигоду від систем, орієнтованих на конфіденційність, подібно CloudFlare PrivacyPass.

Як і у випадку з іншими відкритими стандартами, Privacy Sandbox буде ефективним тільки при розумному використанні. Конфіденційність залишається проблемою для багатьох компаній, але блокування файлів cookie насправді не є панацеєю – воно обмежує можливість показу релевантної реклами та змушує сайти ідентифікувати користувачів за допомогою інших методів, таких як дактилоскопія. В теорії такий баланс може забезпечити процвітання онлайн-реклами без залучення активних користувачів або радикальних заходів з боку регуляторів.

Джерело: it.siteua.org

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*