Google відмовилася від програми безкоштовного Wi-Fi у всьому світі

За словами голови платіжних сервісів Google Цезаря Сенгупти, закриття проєкту пов’язане зі здешевленням мобільного інтернету на багатьох ринках.

Компанія Google згортає свою програму Google Station – проєкт розвитку безкоштовного Wi-Fi у всьому світі.

Глава платіжних сервісів Google Цезар Сенгупта зазначив, що програма, запущена у 2015 році, допомогла мільйонам людей користуватися інтернетом і не турбуватися про кількість споживаних ними даних. Але, оскільки ціни на мобільний інтернет стали нижчими на багатьох ринках, потреба в Google Station зникла. За його словами, компанія планує припинити програму цього року.

Ще однією причиною закриття проєкту є те, що Google стало складно знайти стійку бізнес-модель для подальшого розвитку проєкту.

У Google зазначили, що за час існування проєкту він запрацював в Індонезії, Мексиці, Таїланді, Нігерії, Філіппінах, Бразилії, В’єтнамі. Окрім того, компанія запустила програму в Південній Африці три місяці тому.

Протягом багатьох років Google також досліджувала способи монетизації програми Google Station. Наприклад, компанія почала показувати рекламу, коли користувач заходив у систему, щоб під’єднатися до інтернет-сервісу.

Окрім Google, питанням доступного інтернету стурбована SpaceX. У 2019 році компанія запустила проєкт Starlink – систему навколоземних супутників SpaceX для дешевого та швидкісного інтернету. Усього планують запустити приблизно 12 тис. супутників цього типу, які створено для повномасштабної мережі, покликаної забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому місці земної кулі. Наразі на орбіті перебуває 300 супутників Starlink.

Джерело: TechCrunch

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*