Google відмовляється платити журналістам за матеріали за новими правилами ЄС

Компанія Google заявила, що не має наміру виплачувати винагороду журналістам за відображення витягів з їх матеріалів в новинній стрічці, як того вимагає нове європейське правило щодо захисту авторських прав, яке набирає чинності у Франції. Про це французький філіал компанії повідомив в своєму блозі в середу.

«Наприкінці жовтня вступає в силу новий французький закон про авторські права, який дає більше прав ЗМІ в інтернеті. <…> У зв’язку з цим ми збираємося змінити відображення результатів пошукових запитів, що стосуються новин», – йдеться в заяві, адресованій користувачам на території Франції.

Таким чином, з кінця жовтня новинний сервіс Google буде відображати лише заголовки матеріалів, не публікуючи короткі витяги з них, як це робиться зараз. Також можуть бути зменшені або можуть зникнути зовсім невеликі зображення, які розташовуються поруч з полем, присвяченим новинному сюжету. Однак європейські ЗМІ отримають можливість добровільно погодитися на збереження колишнього формату подачі своїх матеріалів, підписавши відповідну угоду з Google, позначивши, в якому обсязі їх тексти можуть цитуватися без переходу за посиланням на сайт джерела і в якому масштабі можуть відображатися фотографії, що супроводжують тексти.

«У світі друкованої преси видавці доплачують інформаційним стендам за право виставляти на них свої газети і журнали, щоб читачі могли дізнатися про них. Google же надає таку послугу безкоштовно», – йдеться в повідомленні. Пошуковий сервіс зазначає, що тільки на європейській території кожен день через нього здійснюється 8 млрд переходів на новинні сайти, що, за даними аудиторської компанії Deloitte, приносить видавцям в середньому по 4-6 євроцентів потенційного прибутку за клік.

Джерело: yaizakon.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*