У РФ почався монтаж обладнання для ізоляції рунета

З 1 листопада 2019 року набирає чинності закон про ізоляцію рунета. Роскомнадзор буде тестувати це обладнання з кінця вересня по листопад.

Роскомнадзор почав встановлювати на мережах інтерент-провайдерів обладнання, яке дозволить ізолювати російський сегмент інтернету від решти світу. Для перших випробувань універсальної системи фільтрації трафіку (DPI) обраний Уральський федеральний округ.

Система DPI (Deep Packet Inspection) працює на різних рівнях моделі OSI (від другого до сьомого) за протоколами, додатками та сервісами, включаючи multicast і службові протоколи.

Платформа дозволяє переглянути статистику по всіх видах трафіку і блокувати деякі з них. Наприклад, трафік YouTube або BitTorrent. Здається, Роскомнадзор в першу чергу цікавить технічна можливість блокування трафіку Telegram.

Нагадаємо, 16 квітня 2019 Держдума РФ у третьому, заключному читанні прийняла законопроект про ізоляцію російського сегмента інтернету. Окремі положення – про криптографічний захист інформації та про національну систему доменних імен – почнуть діяти з 1 січня 2021 року.

Джерело: lb.ua, habr.com