Google визнала, що слухає ваші розмови

Штучний інтелект, що лежить в основі Google Assistant і забезпечує йому краще в класі розпізнавання людської мови, виявився не таким вже штучним. Такий висновок зробили журналісти бельгійського видання VRT, вивчивши файл з більш ніж 1000 записів голосових команд випадкових користувачів. Його існування підтверджує, що Google слухає своїх клієнтів, швидше за все, аналізує їх запити і, що найважливіше, передає їх третім особам.

Незважаючи на те, що в більшості випадків команди, які користувачі віддають Google Assistant, абсолютно звичайні і банальні, серед них зустрічаються і запити особистого характеру. Наприклад, одні користувачі просять асистента знайти в інтернеті фільми для дорослих, а інші називають свою домашню адресу і ім’я. Також був як мінімум один запис, який нагадував випадково записане голосовим помічником згвалтування, який, ймовірно, активувався помилково.

Хто слухає вас, крім Google Assistant

Google визнає, що запити з витоку дійсно належать її клієнтам. Однак, уточнив Девід Монсі, менеджер Google з продукту, Google Assistant дозволяє слухати тільки архівні записи. Справа в тому, що Google постійно працює над підвищенням якості обробки голосових запитів і співпрацює з лінгвістами з усього світу, які допомагають їй у цьому. Саме для них призначалися ті запити, які потрапили в Мережу.

За словами Монсі, один з партнерів Google, який допомагає аналізувати голосові запити, допустив їх відплив. В результаті надбанням громадськості стали близько тисячі запитів голландською мовою.

«Наші фахівці з безпеки вже ведуть ретельне розслідування ситуації, за підсумками якого ми приймемо відповідні заходи. Ми перевіряємо всі наші системи безпеки, щоб в майбутньому не допустити подібних витоків», – уточнив Монсі.

“Особисто я не розумію істерії, яка виникла через цю новину. На мій погляд, те, що сталося, складно назвати несподіванкою. З самого початку все вказувало на те, що наші запити слухає не тільки Google Assistant, але ще і живі люди. Ну, не міг ШІ, що лежить в основі асистента, навчатися без допомоги живих людей, які повинні інтерпретувати для нього незрозумілі запити.

Зрештою, навіщо тоді в особистому профілі кожного учасника є розділ з усіма голосовими командами, які він коли-небудь віддав Google Assistant? Мені здається, бажання користувачів вірити в те, що їх не слухає ніхто, крім ШІ, межує з лицемірством. Це такий собі містечковий гурток за інтересами, в якому все все розуміють, але ні в яку не хочуть визнавати очевидного. Заспокойтеся вже.”

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*