В Україні запустили державний фонд стартапів з бюджетом у 390 млн грн

Кабмін офіційно запустив «Український фонд стартапів» – державну ініціативу щодо підтримки інноваційних проектів. Про це його представники повідомили на спеціальній прес-конференції.

«Український фонд стартапів» – це державна організація, яка буде видавати гранти молодим українським проектам. Зараз обсяг фонду становить 390 млн грн, це бюджетні кошти.

Спочатку фонд виділятиме гроші в форматі грантів на суму від $ 25 000 до $ 75 000. На наступних етапах також можлива видача кредитів на пільгових умовах для найуспішніших проектів.

Реалізація проектів має чіткі рамки в 24 місяца. Протягом програми фонд буде проводити моніторинг результатів проектів, а також консультувати їх. У фонді також уточнили, що не збираються практикувати спільне фінансування проектів з зовнішніми інвесторами.

Управляти організацій буде Наглядова рада, яка складається з семи людей:

Олена Кошарна, Horizon Capital
Леся Севрук, ECG
Вікторія Тігіпко, TA Ventures
Чарльз Вайтхед, Cornel Tech
Юрій Гелетей, Міністерство фінансів
Олександр Риженко, Держагентство з питань електронного уряду
Дмитро Шимків, «Дарниця»

Безпосередньо за відбір стартапів буде відповідати конкурсна комісія з семи чоловік. У фонді також буде працювати Експертна рада (10 осіб) та Операційний блок.

Фінансування отримуватимуть малі і макро-підприємства, а також ФОПи. Серед категорій критеріїв:

+ інноваційність
+ комерціалізація
+ команда і фінанси
+ стійкість

Кожна категорія буде оцінюватися за п’ятибальною шкалою. У фонді поки не розповідають про конкретні вимоги до стартапів. Єдине відоме – протягом програми проекти повинні будуть мати українську юридичну реєстрацію. Після закінчення програми її можна буде змінити.

Збір заявок буде проходити на офіційному сайті, який запуститься найближчим часом. Далі заявки обробить Конкурсна комісія, а потім пройде сесія пітчів в режимі реального часу.

Джерело: lviv.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*