Google врятував 149 країн від злому російських хакерів, розіславши 12 тисяч повідомлень з попередженням про загрозу

Компанія Google розіслала понад 12 тисяч листів в 149 країн, в яких повідомляється про можливі зломи акаунтів російськими хакерами. Про це повідомила Google Threat Analysis Group (TAG), яка займається відстеженням загроз.

Відзначається, що аналітиками було виявлено, що 90% користувачів, яким надіслали повідомлення, стали жертвами фішингової розсилки електронних листів, спрямованих на крадіжку персональної інформації. Також TAG склала карту, в яких саме країнах постраждали користувачі. Більшість повідомлень отримали жителі США і Пакистану.

Компанія підозрює в причетності до цих дій російських хакерів. Відзначається, що на минулому тижні Google представила аналіз атак, які здійснила група кіберзлочинців Sandworm, також відома як Iridium. Фахівці звернули увагу, що в основному діяльність Sandworm спрямована проти України.

У грудні 2017 року TAG виявила серію кампаній Sandworm з розповсюдження шкідливих програм для Android. Перша кампанія була орієнтована на користувачів в Південній Кореї. Зловмисники заражали додатки і завантажували їх у GooglePlay Store. Відзначається, що всього вони завантажили не менше 8 шкідливих програм, кожну з яких завантажили не менше 10 разів.

TAG відстежує більше 270 цільових або підтримуваних державою груп з більш, ніж 50 країн. У цих груп багато цілей, в тому числі збір розвідувальних даних, крадіжка інтелектуальної власності, націлювання на дисидентів і активістів, руйнівні кібератаки або поширення скоординованої дезінформації.

Джерело: ukranews.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*