Huawei презентувала свою операційну систему

Huawei запустила власну операційну систему – HongmengOS, відому англійською як HarmonyOS. Про це заявив генеральний директор споживчого підрозділу китайського технологічного гіганта Річард Ю (Richard Yu).

Виступаючи на конференції розробників Huawei в китайському місті Дунгуань (Dongguan), Ю розповів, що операційну систему можна використовувати на різних пристроях – від смартфонів до інтелектуальних колонок і навіть датчиків.

Вперше HarmonyOS буде використовуватися в «продуктах з розумним екраном», таких як телевізори, в кінці цього року. Протягом наступних трьох років операційна система буде використовуватися в інших пристроях, включаючи носимі та автомобільні пристрої.

За словами Ю, операційна система спочатку буде запущена в Китаї з планами розширення по всьому світу.

У травні Сполучені Штати включили Huawei в чорний список – або так званий Entity List – який утримує деякі американські компанії від продажу своєї продукції китайському технологічному гіганту.

Наприклад, Google заявила, що призупинила ділову активність з Huawei. Але через кілька днів уряд США зняв деякі з цих обмежень і дозволив Google працювати з Huawei протягом 90 днів. Цей термін майже скінчився.

Ю сказав, що ситуація з тим, чи можуть вони використовувати Android, досі «невизначена», але на існуючі продукти, які були продані з ОС Google, не вплине ніяка заборона.

Тобто нова ОС не означає, що Huawei відмовиться від використання Android – Harmony є на випадок, якщо компанія не зможе використовувати Android. Тому примусово змінювати операційну систему у смартфонах і гаджетах не будуть, щоб користувачі не втратили доступ до усіх додатків.

HarmonyOS має відкритий вихідний код. Це означає, що інші виробники пристроїв можуть теоретично використовувати цю операційну систему. Створення відкритого коду може допомогти ОС збільшити масштаб і залучити більше розробників для створення додатків для неї. Наявність великої кількості корисних додатків важливо для успіху будь-якої ОС.

На думку Ю, сучасні операційні системи, включаючи Android і iOS від Apple, не обслуговують величезну кількість різних пристроїв, які будуть підключені до інтернету.

Джерело: cnbc.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*