ICANN може відмовитися від періоду прийому відгуків

Девід Олів, експерт з розвитку політики ICANN, повідомив, що існуюча процедура прийому відгуків може бути скасована.

На поточний момент кожна реформа ICANN супроводжується обов’язковим періодом прийому відгуків від спільноти (Public Comment Period), під час якого кожен може висловити свої міркування щодо прийдешніх змін, в тому числі і висловити своє несхвалення. На думку керівництва ICANN, такий спосіб збору думок морально застарів, і його слід замінити чимось іншим, наприклад, опитуваннями або консультаціями.

Представники доменної індустрії вже висловлюють невдоволення словами Девіда Олива. Мало того, що таким чином пригнічується свобода слова, сама ICANN таким чином позбавляє себе зворотного зв’язку і не буде чітко представляти позицію широкої громадськості.

Судячи з усього, розмови про скасування періоду прийому відгуків почалися після того, як ICANN отримала більше 3100 коментарів проти зняття обмежень на ціни в зоні .ORG. Незважаючи на це, ICANN не відмовилася від свого рішення. Більш того, омбудсмен ICANN Херб Вайе сказав, що “більша частина цих коментарів схожа на спам”, а один з найбільших реєстраторів Namecheap, незадоволений тим, що ICANN ігнорує думку громадськості, назвав, що період прийому відгуків – не більше ніж фікція.

Всі ці негативні реакції – як від представників ICANN, так і від інших сторін – призвели до того, що період прийому відгуків може бути скасований. Розробка нової процедури, яка прийде на зміну Public Comment Period, почнеться вже на початку 2020 року. Поки ще немає точної інформації про те, що ICANN планує робити. Навряд чи можливість залишити відгук буде ліквідована повністю, але, можливо, коментарі стануть не публічними, а закритими – щоб не “бентежити” громадськість великою кількістю критики.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*