Ініціатива Microsoft з виробництва ПК з захищеним ядром

Компанія Microsoft повідомила, що у співпраці з найбільшими виробниками процесорів і ПК стартувала нова ініціатива Secured-core PC, спрямована на виробництво комп’ютерів з поліпшеним захистом від шкідливого коду на рівні прошивки пристрою.

Відзначається, що в міру еволюції сучасних засобів захисту зловмисники все частіше використовують уразливості вбудованого ПЗ пристроїв. За даними національної бази вразливостей інституту NIST, за останні три роки спостерігалося майже п’ятикратне зростання кількості вразливостей мікрокоду. Шкідливі зміни, що вносяться на його рівні, стають невидимими для традиційних засобів безпеки, які працюють на рівні ОС і програмного забезпечення, що дає зловмисникам можливість отримати доступ до конфіденційних даних майже непомітно. Атаки подібного роду також можуть порушити процес безпечного завантаження пристрою і нанести йому непоправної шкоди.

Тепер для захисту від атак на рівні вбудованого ПЗ введена підтримка технології System Guard Secure Launch в складі Windows 10, вона, за заявою Microsoft, є невід’ємною частиною всіх Secured-core PC. На етапі завантаження пристрою System Guard перевірить завантаження та тільки після цього контроль за пристроєм буде переданий операційній системі. Впровадження такої технології стало можливим завдяки новим апаратним можливостям сучасних процесорів від AMD, Intel і Qualcomm, які також є партнерами ініціативи.

Повідомляється, що Secured-Core PC в першу чергу призначені для користувачів, що працюють в державних структурах, фінансовому секторі, охороні здоров’я, бізнесі або співробітників, що працюють з найбільш критичними для організації даними. Однак придбати такі ПК можуть і рядові споживачі, що зацікавлені в посиленому захисту конфіденційних даних.

Свої рішення в сегменті Secured-Core PC представлять Lenovo, Panasonic, Dell, HP і інші виробники.

Джерело: ko.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*