Microsoft розробила технологію для контролю 50 тисяч кубітів

Представники компанії Microsoft оголосили про те, що фахівці лабораторії Microsoft Quantum Lab, що знаходиться в стінах університету Сіднея, Австралія, домоглися значного прогресу в області технології контролю та управління кубітами, “стандартними блоками” квантових обчислювальних і комунікаційних систем. Розроблена ними технологія вже була втілена у вигляді CMOS-чіпу, розміром 1 на 2 сантиметри, що працює при температурі, близької до температури абсолютного нуля, 50 тисяч кубітів якого контролюються за допомогою всього трьох провідників.

Технологія, розроблена Сіднейськими дослідниками, є універсальною, при невеликих змінах вона може успішно працювати з будь-яким типом квантових апаратних засобів, що використовуються в цій області на сьогоднішній день. Це, в свою чергу, означає, що у розробників квантових обчислювальних систем з’явилася можливість подолання ряду фізичних обмежень, що стримують зараз подальший розвиток цього напрямку.

“Розроблений нами чіп є одним з найсучасніших квантових мікропристроїв на сьогоднішній день” – розповідає професор Девід Рейлі (David Reilly), науковий директор лабораторії Quantum Lab, – “При його створенні були зменшені не тільки самі кубіти, а й складні ланцюги, що забезпечують функціонування цих кубітів і чіпа в цілому”.

Наступним кроком, який мають намір зробити фахівці Microsoft Quantum Lab, стане збільшення масштабу створюваних пристроїв до рівня, що дає цим пристроям можливість вирішення реальних обчислювальних задач. І після цього нові квантові чіпи стануть основою нового хмарного сервісу Azure Quantum, розробка якого ведеться в даний час. Цей сервіс дозволить зацікавленим організаціям і особам повністю “зануритися” в світ квантових обчислень, починаючи з онлайн-навчання, створення власних програм на мовах Q# і QDK, і, звичайно, запуску цих програм на обчислювальних потужностях квантової хмари.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*