Microsoft закликала розробників додатків слідувати її прикладу

Незабаром після анонса оновленої мобільної версії свого офісного пакету Microsoft звернулася до інших розробників з ініціативою щодо просування концепції єдиного дизайну. Компанія анонсувала ряд нововведень в інтерфейсі власних додатків і розповіла, які переваги таке рішення дає користувачам гаджетів.

«Коли ми дивимося на ринок мобільного зв’язку, ми відчуваємо, що ще ніхто не виконав дивовижну роботу з нарощування продуктивності телефонів за допомогою свого роду мікрозадач. Ми відчуваємо, що наше право і обов’язок – допомагати людям у всьому світі досягати своїх цілей, і ми дуже зосереджені на цьому», – заявив Джон Фрідман, корпоративний віце-президент відділу дизайну Microsoft.

Концепція Fluent Design покликана спростити використання мобільних пристроїв. Уніфікована схема дизайну, що включає загальну іконографіку, типографіку і інші елементи, буде використовуватися в Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneDrive і інших сервісах і додатках для комфортного перемикання між різними завданнями. Чималу увагу було приділено і можливостям роботи з голосовими помічниками.

Microsoft також пропонує використовувати елементи нового дизайну в програмах, які пов’язані з екосистемою компанії, щоб забезпечити «безшовний» перехід між додатками. Fluent Design, за словами розробників, не тільки враховує, як взаємодіють додатки, але і пропонує загальні принципи для побудови будь-яких інтерфейсів.

«Згідно з нашими дослідженнями, люди проводять близько 4 годин на день в своєму телефоні, але середній час виконання будь-яких дій становить від 20 до 30 секунд. Це дуже короткий проміжок часу, щоб зробити щось на ходу, і Microsoft намагається поліпшити свої власні і інші додатки, щоб спростити ці завдання за допомогою дизайну, який робить його більш звичним і менш дратівливим при перемиканні програм», – пояснив Фрідман.

Після редизайну інтерфейс Word, Excel, PowerPoint, Outlook і OneDrive буде виконаний в єдиній стилістиці. Схожі зміни торкнуться також додатків Yammer, Teams і Planner, частина елементів в концепції Fluent Design отримає і Outlook. Раніше така ж реформа торкнулася мобільної версії популярного офісного пакету. За даними компанії, деякі відмінності між версіями фірмових додатків для iOS і Android збережуться, але ключові елементи інтерфейсу залишаться незмінними для кожної платформи.

У планах Microsoft – просування інтерфейсу для пристроїв з двома дисплеями і подальшу співпрацю з Google. Компанія надає розробникам набори інструментів для створення власних додатків на основі Fluent Design. Раніше глава компанії Сатья Наделла заявив, що операційна система Windows перестала бути пріоритетом для Microsoft, яка тепер зосередиться на розвитку моделі додатків, поліпшення користувацького досвіду і кроссплатформенних розробках.

Джерело: internetua.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*