Microsoft збільшила прибуток удвічі

Найбільший світовий виробник програмного забезпечення Microsoft Corp. різко збільшив чистий прибуток і виручку в минулому фінансовому році і очікує зростання показників більш ніж на 10% в поточному фінроці.

За підсумками минулого фінроку, що завершився 30 червня, чистий прибуток Microsoft підскочив до $39,24 млрд з $16,57 млрд роком раніше. Виручка збільшилася до $125,8 млрд з $110,4 млрд, повідомляється в прес-релізі Microsoft.

“Минулий фінансовий рік був рекордним для Microsoft, що стало результатом тісних партнерських відносин з провідними компаніями у всіх галузях”, – заявив гендиректор компанії Сатья Одягла.

За словами фіндиректора Microsoft Емі Худ, операційний прибуток і виручка компанії збільшаться більш ніж на 10% в поточному фінроці.

За четвертий фінквартал чистий прибуток компанії склав $13,19 млрд, або $1,71 у розрахунку на акцію, у порівнянні з $ 8,87 млрд, або $ 1,14 на акцію, за аналогічний період роком раніше. Операційний прибуток підвищився до $12,4 млрд з $10,4 млрд, виручка – до $33,72 млрд з $30,09 млрд.

Аналітики, опитані FactSet, в середньому прогнозували чистий прибуток на рівні $1,21 на акцію при виручці в $32,77 млрд.

Квартальна виручка підрозділу Intelligent Cloud ( “розумна хмара”), до якого входить хмарний сервіс Azure і бізнес з випуску програмного забезпечення для серверів, зросла в квітні-червні на 19%, до $11,39 млрд з $9,6 млрд за аналогічний період роком раніше. У тому числі продажі сервісу Azure злетіли на 64% (Microsoft не розкриває їх величину в доларовому вираженні), а продажі серверних продуктів і хмарних послуг підвищилися на 22%.

Підрозділ Productivity and Business Processes, який, зокрема, випускає пакет додатків Office, підвищило виручку на 14% – до $ 11,05 млрд. Продажі продуктів Office і хмарних сервісів для корпоративних клієнтів збільшилися на 14%, для споживачів – на 6%. Виручка професійної соцмережі LinkedIn в минулому кварталі підвищилася на 25%.

Бізнес More Personal Computing, що включає Windows, ігрові консолі Xbox та пристрої Surface, збільшив виручку на 4%, до $11,3 млрд. Виручка від продажу операційних систем Windows піднялася на 7%, пристроїв Surface – на 14%, а доходи від реклами в пошуковій системі зросли на 10%.

Єдиним показником, який погіршився за останній квартал, стала виручка ігрового сегмента, скоротилася на 10%. Продажі приставок Xbox впали на 48%, ігор для приставки – на 3%.

Акції Microsoft подорожчали на 2,7% на додаткових торгах в четвер. Капіталізація компанії з початку року підскочила на 34% і становить $1,04 трлн.

Джерело: biz.censor.net.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*