В Україні раптово розблокували “ВКонтакте”

В Україні частина провайдерів почала надавати доступ до забороненої російської соціальної мережі “ВКонтакте”.

Як стало відомо, щонайменше два інтернет-провайдери — “Воля” і “Домонет” — відкрили доступ деяким користувачам до забороненої соцмережі. Жителі Києва вже можуть безперешкодно зайти в соцмережу.

У службі підтримки “Воля” заявили, що виконують українське законодавство, а ситуація з блокуванням нібито не змінювалася. Водночас причину, через яку російські соцмережі почали працювати як мінімум у частини клієнтів, обіцяли з’ясувати.

Нагадаємо, що доступ до російських соцмереж “ВКонтакте”, “Однокласники” і ще низки пропагандистських ресурсів був обмежений за указом п’ятого президента Петра Порошенка в травні 2017 року. Згідно з постановою, заборона вводиться строком на три роки, зокрема буде діяти до травня 2020 року.

Також доступ був заблокований до всіх сервісів “Яндекса”, крім головної сторінки пошуковика. Доступ до соцмереж заблокований у рамках обмежень, накладених на Mаil.Ru Group. Провайдери ж мають заблокувати доступ до самого сайту Mаil.ru, антивірусних компаній “Лабораторія Касперського” та DrWeb.

Крім того, економічні санкції (блокування активів, заборону на транзакції і мовлення) введені проти найбільших російських телекомпаній: “ТВ Центр”, РБК, ВГТРК, “НТВ-Плюс”, “Зірка”, ТНТ, РЕН, ОТР.

Джерело: obozrevatel

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*