Новий додаток дозволяє запустити Windows 10 на iPhone

Схоже, що запуск Windows 10 на Android-смартфонах з процесорами ARM вже вийшов з моди. Група незалежних розробників трудиться над тим, щоб запускати ОС на iOS-пристроях.

Для цього використовується додаток UTM на базі емулятора QEMU і образу операційної системи. Принцип роботи грунтується на тому, що UTM з’єднується з сервером SPICE в QEMU, що дозволяє здійснювати паравіртуалізацію. Це також дозволяє обійти відсутність апаратної віртуалізації. В результаті можна запускати не тільки Windows 10, але і Linux на iPhone або iPad.

Як зазначається, UTM не вимагає джейлбрейка і забезпечує порівняно непогану швидкість роботи, хоча сам проект ще перебуває на ранніх стадіях розробки, тому в ньому можливі помилки і збої. Також поки невідомо, наскільки добре працюють сторонні додатки, драйвери та інше.

На жаль, нативно запустити класичну Windows 10 або Windows 10 для процесорів ARM на продуктах Apple практично неможливо. Тому поки залишається задовольнятися подібною емуляцією. Сам додаток UTM можна скачати тут, а готовий ISO-образ Windows 10 тут.

Джерело: internetua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*