Популярні безкоштовні антивіруси стежать за користувачами

Безкоштовні антивірусні програми з Google Play запитують у користувачів дозволу на дії, що представляють загрозу безпеці і не входять в їх компетенцію.

Дослідники з VPNPro вивчили 15 популярних антивірусних Android-додатків з Google Play на предмет запитуваних ними дозволів. В ході аналізу фахівці виявили шість додатків, на яких знаходяться доступ до мікрофона і камери пристрою, а також дозвіл на читання/запис файлів, здійснення телефонних дзвінків тощо. Ці програми були в цілому завантажені 1,66 млрд раз:

-Security Master – антивірус, VPN, AppLock, бустер (500 млн завантажень);

-Antivirus Free 2019 – сканування і видалення вірусів, очищення пам’яті (10 млн завантажень);

-Virus Cleaner 2019 – антивірус, очищення пам’яті і бустер (50 млн завантажень);

-Virus Cleaner, Antivirus, Cleaner (MAX Security) – 50 млн завантажень;

-Super Phone Cleaner: Virus Cleaner, Phone Cleaner – 50 млн завантажень;

-Clean Master – антивірус, Applock і очищення пам’яті (1 млрд завантажень).

Розробники 12 з 15 вивчених додатків знаходяться в Китаї, причому троє з них (ONE App Ltd, Hyper Speed ​​і Smooth Apps Studio) мають одну й ту саму адресу. В даний час продукти цих розробників (і ще одного) видалені з Google Play.

Примітно, що додатки від вищезазначених розробників запитували дозволу ACCESS_COARSE_LOCATION і ACCESS_FINE_LOCATION, що дозволяють їм відстежувати місце розташування користувачів. Як правило, розробники монетизують інформацію про місцезнаходження, продаючи її брокерам даних.

Джерело: internetua.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*