Twitter фінансує створення стандарту децентралізованої соцмережі Bluesky

Виконавчий директор Twitter Джек Дорсі (Jack Dorsey) повідомив, що його компанія має намір виділити гроші на розробку відкритого стандарту децентралізованого протоколу соціальної мережі, вільної від недоліків вже існуючих соціальних медіа-платформ.

Згідно з інформацією з серії твітів, опублікованих Дорсі, втілювати в життя новий проект буде невеликий незалежний колектив, що діє під ім’ям Bluesky. Ця команда буде спочатку налічувати не більше п’яти осіб, включаючи архітекторів, інженерів і дизайнерів Open Source ПО. Діяльність Bluesky буде повністю відкритою та прозорою для всіх, а її результати не стануть власністю якої-небудь однієї приватної корпорації.

«Ми очікуємо, що ця команда не тільки розробить децентралізований стандарт для соціальних мереж, але і сформує навколо нього відкрите співтовариство, включаючи компанії та організації, дослідників, громадських лідерів, всіх, хто глибоко замислюється про наслідки, позитивнi і негативнi», – написав Дорсі.

Наболілі проблеми соцмереж, з вирішенням яких повинен допомогти даний проект, це, перш за все, труднощі боротьби з онлайновими зловживаннями і поширенням дезінформації, а також з переважанням контенту, що провокує конфлікти і обурення.

Twitter, відповідно до бачення Дорсі, в кінцевому підсумку може використовувати розроблену Bluesky платформу як технологічну основу своєї соцмережі, яка зробить її більш конкурентоспроможною і звільнить ресурси для побудови поліпшених алгоритмів рекомендації вмісту.

Джерело: ko.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*