У браузері Firefox впроваджений захист від збору цифрового відбитку

Розробники браузеру Firefox у версії 72 впровадили функцію блокування збору інформації про користувача, яка допомагала скласти його цифровий відбиток.

Firefox 72 блокує всі сторонні запити на отримання інформації від компаній, які практикують міжсайтове відстеження. У цьому йому допомагає ресурс Disconnect, який веде список подібних компаній. Надалі Firefox буде боротися зі збором інформації як на рівні блокування JavaScript-запитів, так і на рівні API.

Блокування збору цифрових відбитків включено за замовчуванням в режимі “Стандарт”. При бажанні користувач може вибрати посилений режим блокування (в цьому режимі можлива втрата функціональності деякими сайтами) або вказати, які портали і служби можуть збирати цифровий відбиток, а які ні.

Цифровий відбиток – набір даних про систему користувача, який дозволяє зі стовідсотковою точністю ідентифікувати його. Для створення цифрового відбитка сайти збирають інформацію про операційну систему, браузери, монітори, шрифти і інші елементи системи користувача. В теорії набір даних дозволяє точно ідентифікувати конкретного користувача. Чим більше нестандартна система, тим більш точно відслідковується користувач. При цьому видалення cookie-файлів і очищення браузера не допомагає позбутися від відстеження.

Завдяки функції міжсайтового відстеження, інформація про користувача передається від одного ресурсу до іншого. Це може використовуватися для показу одних і тих же рекламних оголошень на різних сайтах одному і тому ж користувачеві.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*