Китай як і раніше виключно важливий для нових доменів

Китайський доменний бум, який стимулював зростання доменного ринку деякий час назад, явно минув свій пік. Багато в чому він був пов’язаний з запуском і активною рекламою нових доменних зон. Ресурс Domain Name Wire вирішив з’ясувати, як складаються відносини китайських реєстрантів та нових доменів зараз.

Скориставшись статистикою Namestat.оrg, його автор порівняв число реєстрацій в десяти найбільш популярних нових загальних доменах верхнього рівня з числом реєстрацій в них, що припадають на КНР. Варто відразу зазначити, що статистика не претендує на повноту: регистрант може приховати свої дані, і в цьому випадку країну встановити неможливо. Особливий випадок – домен .LIVE, де настройками конфіденційності приховані 97% всіх реєстрацій. Тому, хоча домен і входить в десятку найпопулярніших, судити про кількість китайських реєстрантів тут годі й говорити.

Проте, дані інших доменних зон дають цілком ясну картину: на частку Китаю в більшості випадків доводиться не менше 25-30% всіх реєстрацій. Окремо варто відзначити домен .WANG, де китайські реєстрації складають 99% від загального їх числа (близько 950 тисяч). Але це легко пояснюється тим, що домен спочатку і був адресований Китаю, саме слово wang є латинською транскрипцією китайського 网, що означає «мережу». В принципі, можна пояснити і популярність в КНР таких доменів як .TOP, .VIP, .CLUB, і .SHOP – всі ці англійські слова активно запозичуються і вживаються в усіх країнах світу, і Китай не є винятком.

Складніше йде справа з популярністю домену .ICU. Він займає перший рядок списку з 4 152 307 реєстраціями і 3 660 320 з них припадають на КНР. При цьому абревіатура ICU взагалі-то розшифровується як I see you – «я бачу тебе» і не користується в Китаї скільки-небудь помітною популярністю. В даному випадку справа, швидше за все, в украй низьких цінах і промо-акціях. Доменні імена в зоні .ICU можна при бажанні зареєструвати за 1-2 долари. Це, природно, сприяє швидкому зростанню числу реєстрацій. Однак найчастіше вони відбуваються без якоїсь серйозної мети: дані Google і Alexa свідчить, що число діючих сайтів на доменні імена в .ICU вкрай невелике.

Джерело: cctld

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*