У Facebook розкрили 500 ультраправих пабліків з фейковими новинами та расизмом

Некомерційна організація Avaaz знайшла в Facebook мережу з 500 груп і акаунтів, які розповсюджують фальшиві новини та расистську пропаганду напередодні виборів до Європейського парламенту. 

Активність варіювалася від французьких облікових записів, які поширювали контент про переваги білої раси, до публікацій з Німеччини, що підтримують заперечення Голокосту, та фальшивих сторінок, які рекламують націоналістичну партію “Альтернатива для Німеччини” (AfD).

В Італії тактика включала створення сторінок загальних інтересів – краси, футболу, здоров’я. А вже після долучення передплатників акаунти перетворювали в політичні інструменти.

А сторінка, спочатку створена нібито асоціацією аграріїв, згодом трансформувалася в ультраправий майданчик. Серед публікацій, якими вона ділилася, були кадри з фільму, де чорношкірі чоловіки перевертають поліцейську машину – це видавалося за недавні події в Італії. А для польських користувачів боти поширювали фейкові новини про мігрантів-таксистів, які насилують європейок.

Більшість підозрілих акаунтів вже заблоковані. Вони були зареєстровані у Франції, Німеччині, Італії, Великобританії, Польщі та Іспанії. Боти поширювали фейковий новини, а також використовували фальшиві сторінки і профілі для накрутки охоплення недавно створених ультраправих пабліків. Ці пабліки виявилися набагато популярнішими за офіційні сторінки крайніх правих рухів і європейських партій. В цілому сторінки ботів зібрали півмільярда переглядів – більше, ніж виборців у Євросоюзі. Хто організував цю кампанію, поки невідомо.

Розслідування провели незалежні аналітики та журналісти, профінансовані компанією Avaaz після краудфандінгового збору коштів. Гроші на проект пожертвували більш 47 тис. чоловік.

Джерело: focus.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*