Обережно! Шахраї! Будьте дуже уважні при виборі житла для відпочинку!

На сьогоднішній день всесвітня мережа Інтернет – це дуже зручний ресурс, без якого важко уявити життя сучасної людини. Саме з його допомогою здійснюється більшість сучасних угод.

Але варто зазначити, що невміле і неуважне використання всесвітньої мережі може призвести до неприємностей. А вони, в свою чергу, можуть обернутися фінансовими втратами.

Одне з оголошень на популярному українському сайті OLX звучить так: «Здам свій будинок в Скадовську». До тексту додаються фото того самого будинку.

Здавалося б, нічого підозрілого в цьому оголошенні немає. Та є одне істотне «але»: такий самий зовні будинок здається і в місті Києві.

Також, в історію з інтернет-шахрайством потрапила відома в курортному селищі база відпочинку «Перлина Карпат». Відпочити на цю базу приїхала родина, яка внесла через Інтернет передоплату за добу проживання в номері. В результаті, приїхавши на місце відпочинку, люди опинилися на вулиці. Адміністратор «Перлини Карпат» заявив, що ніяких коштів від сім’ї не отримував і не бронював для них номер.

Щоб не стати жертвою інтернет-аферистів, потрібно дотримуватися простих, але дуже важливих правил:

  1. Завжди звертайте увагу на ім’я і прізвище автора оголошення

Якщо людина приховує своє ім’я і прізвище, і вказує лише свій контактний номер телефону, то дуже велика ймовірність того, що він – шахрай. Для нього залишатися «інкогніто» – це єдиний спосіб втекти від відповідальності (у разі викриття) і вільно творити свої «темні» справи далі.

  1. Переконайтесь в автентичності контактного номеру телефону автора оголошення

Перевіряйте зазначені номери телефонів в мережі Інтернет та в програмах для соціального спілкування. Це особливо стосується тих людей, які називають себе ріелторами. Якщо це відповідає дійсності, то Вам не важко буде відшукати інтернет-сліди цієї людини у всесвітній павутині.

  1. Перевіряйте достовірність фотознімків, розміщених в оголошенні

Найпростіший спосіб визначити чи справжні фотографії в оголошенні – вдатися до допомоги всім відомого Google. Завантажте фото в поле «Пошук по картинці» цього пошуковика і уважно придивіться до отриманого результату. Якщо ця фотографія використовується більш ніж на одному сайті, то велика ймовірність того, що вона використовується шахраями.

Також можна попросити автора оголошення сфотографувати приміщення з іншого ракурсу або поспілкуватися з ним в режимі відеодзвінка, під час якого можна попросити людину показати Вам реальну картинку житла з оголошення. Сумлінні орендодавці з легкістю виконають таке прохання.

  1. Соціальна мережа – Ваш незмінний помічник у викритті шахраїв

Нині дуже рідко зустрічаєш людину, яка не зареєстрована в жодній соціальній мережі. Тому сміливо перевіряйте авторів оголошень через Фейсбук або інші популярні ресурси для інтернет-спілкування.

  1. Низька вартість оренди житла – не привід платити 100% передоплату

Не ведіться на привабливу пропозицію зняти житло задешево в разі миттєвої 100% передоплати його вартості. Саме так дуже часто поводяться інтернет-шахраї. Отримавши гроші, вони відразу ж виявляються «поза зоною досяжності».

  1. Прохання перерахувати гроші на телефон або на електронний гаманець – показник інтернет-шахрайства

Якщо автор оголошення просить Вас перерахувати необхідну фінансову суму за оренду житла на телефон або електронний гаманець, будьте впевнені: Ви маєте справу з шахраями. Прийнятною формою оплати за житло є переказ коштів на банківську карту. При цьому вимагайте орендодавця представитися самому, а також назвати власника цієї картки!

Зверніть увагу також на адресу сайту, особливо, якщо вам відома орігінальна назва, тому що шахраї-тайпсквоттери часто використовують банальну неуважність користувачів, просто замінюючи одну літеру в доменному імені, при цьому повністю дублюючи вміст реального сайту.

Довіряйте тільки перевіреним тематичним джерелам інформації під час пошуку житла в курортних містах!

Джерело: www.mv.org.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*